Volfová Design
Back
Siko

Siko

Published 11.11.2015


Profil společnosti

SIKO – TVŮRCE KOUPELEN A KUCHYNÍ

SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ je s rozsáhlou prodejní sítí více než 50 prodejen nejsilnějším prodejcem kompletního koupelnového vybavení na CZ i SK trhu a zároveň největším tuzemským odběratelem rozhodujících domácích i mnoha zahraničních výrobců koupelnového vybavení. Největším koupelnovým centrem v Čechách je showroom SIKO na Zličíně. Nově SIKO rozšířilo sortiment o kuchyně a interiérové dveře. Zákazníci tak najdou na jednom místě širokou nabídku vybavení celého interiéru.

Firma SIKO vznikla v roce 1991 jako ryze česká firma, zabývající se velkoobchodním a maloobchodním prodejem kompletního vybavení pro koupelny. Na samém počátku byla malá, skromná prodejna o velikosti 40 m2, kterou v jihočeských Čimelicích otevřela Jaroslava Valová, zakladatelka společnosti SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ.

Na opačném konci obce stál dvousetmetrový sklad spojený s výdejem zboží. Do něho pak klienty, kteří si u firmy zakoupili vybavení pro své koupelny, vozila sama obsluha z prodejny. Dobrá pověst firmy SIKO se šířila po okolí, počet zákazníků i výše obratu rostly a SIKO KOUPELNY začaly najímat první zaměstnance. Přesně o deset let později byla v Praze na Černém Mostě otevřena centrála s první megaprodejnou.

Se svými více než 50 prodejnami po celé České republice a na Slovensku a více než 600 zaměstnanci právem tvoří největší česko-slovenskou specializovanou síť prodejen v oboru vybavení pro koupelny a kuchyně.

Firma SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ není však jen prodejcem pro konečné spotřebitele. Kompletním vybavením pro koupelny zásobuje i velkoobchodní zákazníky, kterým může, díky svým nadstandardním odběrům v řádu desítek či stovek miliónů korun, nabídnout cenové i jiné výhody. Mezi dlouholeté zákazníky společnosti SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ tak patří nejen tisíce klientů na území České republiky a Slovenska, ale také řada odběratelů na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rakousku, Rusku, Litvě, Moldávii, Dánsku, na Ukrajině, atd.

SPOLUPRÁCE S DEVELOPERY

Klienty firmy SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ nejsou pouze jednotlivci, ale rovněž developerské a stavební společnosti. SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ jim jsou spolehlivým partnerem v dodávce kompletního vybavení pro koupelny a dalších souvisejících služeb, což dokazují četné reference. Mezi významné partnery firmy patří v Česku např. společnosti EKOSPOL, REKO, METROSTAV, GEOSAN DEVELOPMENT, IMOS BRNO, RD RÝMAŘOV, CODECO, CANABA a řada dalších. Pro spolupráci s developery a stavebními firmami má společnost SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ vyčleněno samostatné oddělení. Tento tým zajišťuje pro realizovaný developerský projekt, ale i samostatné rodinné domy komplexní dodávku sanitární keramiky a koupelnového či kuchyňského i jiného vybavení dle přání klienta. Což zahrnuje zpracování grafického návrhu, kalkulaci spotřeby materiálů, zajištění dodávky materiálů a stavební dozor, uvedení koupelny či kuchyně do provozu i převzetí odpovědnosti za případné reklamace. V případě rezidenčních projektů se pak SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ postarají i o individuální klientské změny. Podle zadání a technických parametrů připraví 3D vizualizaci, spočítají množství potřebného materiálu a výslednou cenu koupelny. Vypracovaná dokumentace je pak pro developery i jejich klienty přístupná on-line v elektronické klientské složce.

Více o developerském oddělení

SORTIMENT

Všechny prodejny firmy SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ jsou vybudovány tak, aby zákazníkům nabídly komfort při výběru a nákupu zboží a současně, aby zde mohli načerpat potřebnou inspiraci. K tomu slouží především vystavené vzorové koupelny a kuchyně. Snažíme se maximálně řídit svým sloganem:

„SIKO – prodejny plné inspirace“.

Strategií společnosti SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ je důsledná orientace na zákazníka a jeho potřeby a snaha mít vždy co nejlepší nabídku na trhu. Sortiment prodávaných výrobků proto zahrnuje různé cenové kategorie. Za zmínku stojí např. standardní obklady, jejichž nabídka začíná na ceně kolem 99 Kč za m2 a přes vyšší střední třídu pokračuje až k designovým specialitám. Vyberou si tak zákazníci vyhledávající nižší ceny i ti, kteří při zařizování své koupelny poptávají luxusnější výrobky (více zde: www.elite-bath.cz). Společnost SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ disponuje krytými sklady o ploše 45 000 m2, což nám umožňuje držet většinu sortimentu - více než 50 000 položek - skladem. Přibližně 5 000 nejprodávanějších výrobků představuje SIKO i na tomto portálu, začít nakupovat můžete rovnou zde.

Sortiment SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ lze rozdělit do několika základních kategorií podle účelu jednotlivých výrobků: obklady a dlažba, vodovodní baterie, armatury, dřezy, vany a sprchové kouty, sanitární keramika, koupelnový nábytek a doplňky, koupelnová chemie, podlahové vytápění, ohřívače a bojlery, kuchyně atd. Některé výrobky, např. baterie a obklady jsou vhodné i do kuchyně, stejně jako dlažba, které lze ovšem využít i v dalších prostorách. Pro zákazníky s omezenou pohyblivostí nabízejí SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ tzv. senior program, do kterého patří zejména pevná a sklopná madla, určená pro vany i sprchové kouty, speciální sanitární keramika a vodovodní baterie, sedačky, zvýšená sedátka na WC nebo přímo zvýšené klozetové mísy.

SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ myslí i na náročnější zákazníky. Nejucelenější nabídku prémiových produktů do koupelny je možné nalézt v showroomu ELITE BATH v Praze v Karlíně, což je studio pro zákazníky, kteří při vybavování domácnosti nemusí dělat kompromisy.

V naší nabídce najdete také vysoce kvalitní kuchyně a kuchyňské linky. Moderní kvalitní kuchyň si vyberete z naší nabídky SIKO KUCHYNĚ, ať se již jedná o plánované kuchyně nebo o sektorové kuchyně. V naší nabídce naleznete také dřezové baterie, kuchyňské obklady a kuchyňské doplňky, stejně jako kuchyňské dřezy nebo drtiče odpadu. Více v sekci KUCHYNĚ

DODAVATELÉ, VÝROBCI

Pro mnoho nejvýznamnějších výrobců koupelnového vybavení jsou SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ v Česku největším odběratelem. Mezi tyto výrobce patří mj. firmy RAKO – obklady a dlažba, KERAMIA – koupelnový nábytek, RAVAK – sprchové kouty a vany, JIKA, LAUFEN a ROCA – sanitární keramika. V případě mnohých zahraničních výrobců jsou SIKO KOUPELNY jejich největším či výhradním dovozcem do ČR. Jedná se zejména o firmy VENUS – španělské obklady a dlažba, KALE – turecké celosvětově uznávané obklady a dlažba: PILCH – polské obklady a dlažba, VitrA – sanitární keramika, vodovodní baterie PAFFONI (Itálie) a GROHE (Německo). U některých zahraničních firem mají SIKO KOUPELNY výhradní zastoupení pro Českou republiku. Oficiálně tímto způsobem na českém trhu reprezentují např. firmy Venus, Kale a Azulejo, vyrábějící prestižní obklady a dlažba či výrobce ROCA a jeho populární baterie ESMAI.

SIKO KOUPELNY se rovněž zabývají vývojem, výrobou a následným prodejem výrobků vlastních značek. Spolupracují přitom s renomovanými českými i zahraničními výrobci, které si pečlivě vybírají. Do kategorie vlastních značek patří LAGUNA – akrylátové vany, OPTIMA – vodovodní baterie a koupelnové doplňky, GLACERA – sanitární keramika, ANIMA – sprchové kouty a zástěny, NATUREL – koupelnový nábytek, FINEZA - obklady a dlažba. V ekonomické cenové úrovni nabízejí SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ široké spektrum výrobků pod značkami Multi a S-line.

Kompletní seznam značek zastoupených v SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ naleznete ZDE

PORADENSTVÍ, GRAFICKÉ NÁVRHY

V prodejnách SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ se setkáte s profesionální obsluhou, která vám odborně poradí s výběrem vhodného koupelnového a kuchyňského vybavení. SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ se starají, aby zaměstnanci prostřednictvím školení pořádaných ve spolupráci s dodavateli získávali odborné a aktuální informace. Pracovníci SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ, zabývající se výběrem nejnovějších designů pro domácí trh, pravidelně navštěvují světové veletrhy, např. nejvýznamnější evropský veletrh v italské Bologni, zaměřený na keramické obklady, ale i téma „koupelna“ všeobecně, či veletrh ISH ve Frankfurtu, Cevisama ve Valencii atd. Zde čerpají inspiraci a informace o nejaktuálnějších trendech z oblasti koupelnového vybavení. SIKO tak díky nim každoročně zařazuje mezi své novinky desítky výrobků nejnovějších trendů a designů.

V rámci kvalitních služeb nabízejí SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ klientům zpracování grafického návrhu koupelny pomocí nejmodernějšího softwaru Domus3D. Tým odborníků v grafickém oddělení firmy vypracuje 3D vizualizaci budoucí koupelny podle zadání zákazníka s dodržením veškerých technických parametrů. Grafický výstup dovolí klientovi vytvořit si jasnou představu, jak bude jeho nová koupelna vypadat. Současně umožní spočítat přesné množství materiálu, rozměry koupelnového vybavení a výslednou cenu plánované realizace. Těm, kteří si chtějí rozvržení nové koupelny nejprve důkladně promyslet v klidu domova, umožňuje společnost SIKO KOUPELNY na svých webových stránkách využít speciální koupelnový 2D konfigurátor.

NEJVĚTŠÍ KOUPELNOVÁ GALERIE: Tisíce grafických návrhů pro vaši koupelnu

Protože inspirace je pro firmu SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ nesmírně důležitým prvkem podnikání, byla v září 2011 na adrese www.koupelnova-galerie.cz spuštěna pro zákazníky unikátní elektronická fotogalerie. Pod poetickým názvem Galerie tisíce inspirací se skrývá největší online galerie návrhů koupelen vytvořených exkluzivně v grafickém centru SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ. Tento jedinečný projekt vznikl s cílem v maximální míře inspirovat všechny potenciální zákazníky, kteří aktuálně zařizují či rekonstruují koupelnu a zajímají se o nejmodernějšími trendy v koupelnovém vybavení. Se svými stovkami a tisíci grafických návrhů koupelen je tak moderní koupelnová galerie www.koupelnova-galerie.cz nejen plná inspirace, ale představuje i zdroj užitečných tipů či podnětů.


Did you like this article? Share it!