Volfová Design
Back
Rekonstrukce obývacího pokoje ve 100 let starém domě

Rekonstrukce obývacího pokoje ve 100 let starém domě

Published 15.5.2016

Měla jsem tu čest podílet se na částečné rekonstrukci v přibližně sto let starém domě na okraji Prahy.
Mladá rodina se dvěma malými dětmi rekonstuovala domek postupně a nakonec přišla na řadu dětská herna se šatnou. Z těchto prostor nakonec vznikl nový obývací pokoj.

 V šatně byla kromě jiného umístěna také sušička, skříně. Jinak řečeno, místnost sloužila jako příležitostné odkladiště. To se majitelům nelíbilo a i proto se rozhodli nepotřebnou hernu s šatnou propojit a daný prostor začít využívat účelněji.

Původní pokoj

„Naším snem bylo vytvořit nový obývací pokoj, kde bychom se mohli scházet celá rodina, s přáteli"

Po vstupní konzultaci jsem klientům vytvořila Mood board. Přáli si jednoduchý, čistý design s prvky skandinávského stylu.

Mood board

Víte, co je mood board?

Mood board (v doslovném překladu „Náladová deska”) je koláž obrázků, barev, materiálů a třeba i úryvků textů, sloužící k vytvoření základní představy o celkovém vyznění, náladě budoucího projektu. Interiéroví designéři ji využívají právě jako vstupní pomůcku pro komunikaci s klientem, aby se dohodli na základním ladění jejich domácnosti.

Po schválení mood boardu jsem připravila rozpočet, do něj zanesla i přesné názvy výrobků a jejich cen. Následovala práce na vlastním návrhu vzhledu budoucího obývacího pokoje, který klientka obdržela v podobě vizualizace.

Vizualizace

V tomto případě jsem klientům zajistila osvětlení, koberec, podlahu a krb na biolíh. Rozsah prací a služeb je vždy na domluvě s konkrétním klientem.

Vizualizace

Vlastní rekonstrukční práce si vzali pod patronát tatínkové obou mladých manželů. Zatímco jeden z nich si umí dobře poradit se zedničinou a sádrokartonem, druhý je elektrikářem.

Majitelé domu nejprve vybourali příčku mezi oběma místnostmi. Po jejich propojení vznikl pokoj s přibližnou plochou 26 m2. K likvidaci byly rovněž určeny podlahy, dveře a další prvky. Následovaly sádrokartonářské práce, bylo třeba snížit strop, zavést kabely ke svítidlům a zásuvkám, stěny zateplovali vatou a celou místnost obložili sádrokartonem. Také bylo potřeba instalovat rozvody pro nové radiátory. Podlahu bylo třeba vyrovnat a zabetonovat trubky k topení.

Realizace

Jakmile měli majitelé domu všechny uvedené práce hotové, mohli přikročit k další fázi. Nový pokoj vymalovali, položili v něm plovoucí podlahu, rozmístili svítidla, instalovali zásuvky a vypínače, rozvěsili poličky a nastěhovali nábytek.

Realizace

Na závěr do pokoje nastěhovali sedačku, která již dříve stála v jiné místnosti, a oživili ji polštáři. Dokoupili skříňky, stolky a křeslo „ušák” s taburetem a PC stolek se židlemi. Vše doplnili kovovými nástěnnými hodinami.

Realizace

Celá rekonstrukce zabrala zhruba tři týdny. Vše si zvládli udělat svépomocí. Vy to také zvládnete!
A pokud budete potřebovat podpořit...jsem tu pro Vás.

 

 

Did you like this article? Share it!